Seniorzy- u siebie z Mosiną PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny

W 11 kolejce rozgrywek A klasy, grupy III zespół seniorów Obry Zbąszyń zmierzył się z KS 1920 Mosina.

Zespół gości przed tygodniem "zdemolował" u siebie Huragan Michorzewo 5-0 i już tylko patrząc na to zapowiadał się ciężki mecz. W zbąszyńskim zespole zabrakło kilku zawodników i przed meczem trener miejscowych miał mniejsze pole manewru, jak choćby tydzień temu w Sielinku. Pierwsza część meczu rozgrywana była w szybkim tempie, zarówno z jednej jak i drugiej strony. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, sędzia główny podyktował rzut karny dla zespołu z Mosiny (była to 44 minuta meczu). W polu karnym Obry piłka odbiła się od ręki jednego z obrońców i to przyjezdni objęli prowadzenie, po dobrze wykonanym karnym. Zbąszynianie zdołali wyrównać jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą cześć pojedynku, a zdobywcą gola był Dawid Kaczmarek. Druga połowa zaczęła się lepiej dla miejscowych, którzy w 51 minucie objęli prowadzenie po drugim trafieniu Dawida Kaczmarka. Dalsza część zawodów, niestety, nie była najlepsza w wykonaniu sędziego głównego, który w porównaniu z pierwszymi 45 minutami prowadził tak, jakby chciał pomóc zespołowi gości. Kilkukrotnie odgwizdane były co najmniej wątpliwe rzuty wolne w okolicach pola karnego Obry, co stwarzało okazje do zdobycia bramki wyrównującej stan rywalizacji, jednak albo dobrze bronił bramkarz miejscowych lub obrońcy wybijali piłkę. Zbąszynianie mieli w okolicach 85 minuty doskonałą akcję na podwyższenie prowadzenia, jednak bardzo dobrą interwencja wykazał się bramkarz zespołu z Mosiny. Gośce w ostatnich minutach meczu zdołali wyrównać stan rywalizacji na 2-2 i zespoły podzieliły się punktami. Przed meczem remis wzięlibyśmy pewnie w "ciemno", jednak po dobrych zawodach w wykonaniu Obry Zbąszyń, na tle wymagającego przeciwnika, pozostał lekki niedosyt...