Seniorzy - u siebie z Ogrolem PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny

W sobotnie popołudnie seniorzy Obry Zbąszyń podejmowali Ogrol Sielinko.

Mecz był pojedynkiem dwóch zespołów z podobnych dorobkiem punktowym (Ogrol- 31 pkt, Obra - 29 pkt). Oba zespoły były prawie pewne utrzymania się, ale wiadomym było, że każde następne trzy punkty pozwoliłyby te utrzymanie przypieczętować. Gospodarze tego meczu chcieli również zmazać plamę po dwóch bardzo słabych spotkaniach (patrząc na wyniki meczów z Pogromem i Orłem Rostarzewo), więc zapowiadało się ciekawe spotkanie. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy z Sielinka, którzy wykorzystali błąd w defensywie Obry i w siódmej minucie objęli prowadzenie. Zbąszynianie do remisu doprowadzili w 22 minucie kiedy to ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Dawid Kaczmarek, nie dając szans bramkarzowi Ogrolu. Pierwsze 45 minut pojedynku mimo kilku okazji zarówno jednego, jak i drugiego zespołu zakończyło się wynikiem remisowym. Druga część meczu lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy po trójkowej akcji zapoczątkowanej podaniem Norberta Chełmińskiego do Miłosza Suwiczaka, i drugim trafieniu Dawida Kaczmarka objęli prowadzenie 2-1. Minuty upływały, ale obraz gry był podobny, jak w pierwszej części meczu. Akcja za akcję jednego i drugiego zespołu, a nawet delikatna przewaga gości w ostatnich 10 minutach spotkania. Mimo naporu Ogrolu, gospodarze skutecznie odpierali ataki i po 92 minutach można było dopisać trzy punkty do ligowego dorobku.