Home
Seniorzy- wyjazd do Bukowca PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny

W niedzielę 25 sierpnia zawodnicy Obry wybrali się do Bukowca, na spotkanie 2 kolejki A-klasy z miejscową Koroną.

Spotkanie zapowiadało się jako bardzo ciężki pojedynek. Po pierwsze, Korona to mistrz B- klasy z chęcią namieszania w bieżącym sezonie, po drugie pogoda nie rozpieszczała tego dnia obu zespołów (iście tropikalne upały)

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już na początku spotkania mogli prowadzić dwoma bramkami, jednak świetnie między słupkami spisywał się Roman Stróżyk. Mimo przewagi gospodarzy zawodnikom Obry udawało się wychodzić z kontratakami, i tak po jednym z nich w 25 minucie Maciej Kubiak wykorzystuje błąd bloku defensywnego gospodarzy i wyprowadza Obrę na prowadzenie. Goście nie nacieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia, bo już po 2 minutach Korona doprowadza do wyrównania, a w 29 minucie wychodzi na prowadzenie. Wynikiem 2:1 dla miejscowych kończy się pierwsza część tego spotkania.

Początek drugiej połowy to ponownie próby konstruowania akcji przez gospodarzy, które skutecznie rozbijał  blok defensywny zespołu ze Zbąszynia. Zawodnicy Obry cierpliwie czekali na swoją okazję, którą wykorzystali w 70 minucie kiedy to dośrodkowanie Miłosza Suwiczaka z rzutu rożnego idealnie zamyka wprowadzony chwilę wcześniej Przemysław Matysiak i mamy remis 2:2. Wysoka temperatura i ostro świecące tego dnia słońce dawało o sobie znać, jednak trudy spotkania i pogody lepiej znieśli zawodnicy gości, którzy wykorzystali to w końcówce meczu i dorzucili dwa trafienia. Na listę strzelców wpisali się, po raz drugi tego dnia Maciej Kubiak (po podaniu Aleksandra Frasza) oraz Aleksander  Frasz (po asyście Romka Stróżyka i Mateusza Smerdy)

Korona Bukowiec 2:4 Obra Zbąszyń

Obra wystąpiła w składzie:

R. Stróżyk- M. Grabia (K. Grunwald)- K. Niewola (M. Golon)- R. Turkowiak- D. Opaska- M. Kubiak- F. Bimkiewicz (M. Smerda)- M. Suwiczak- M. Olech (P. Matysiak)- D. Kulus- P. Wachowski (A. Frasz)

Już w najbliższą niedzielę 1 września drużyna Obry na własnym stadionie podejmie drużynę Karpik Kopanica. Mecz o godzinie 16,00 na stadionie Orzeł.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków.

Relacja ze spotkania przekazana została przez kierownika zespołu Patryka Kostery